Dom z drewna

Decyzja o budowie domu należy do najtrudniejszych w życiu. Jeden wybór decyduje o naszym życiu na kolejne kilkadziesiąt lat. Pomijając kwestie finansowania oraz wyboru działki, kluczowym pytaniem jest „jaki projekt wybrać?”.
Jeszcze niedawno odpowiedź była prosta. Wszyscy budowali domy tradycyjne – murowane. I właśnie takie domy na stałe wpisały się krajobraz naszego kraju. Może jednak warto nieco rozszerzyć horyzonty i zapoznać się z innymi technologiami udowy?
Domy z drewna są bardzo dobrymi alternatywami dla domów tradycyjnych. Utarło się, że drewniane domy stworzone zostały jako domki letniskowe w górach lub na mazurach. Oczywiście, jak najbardziej nadają się na domki wakacyjne. Jednak rozwój budownictwa spowodował, że domy z drewna z powodzeniem mogą pełnić funkcję domu całorocznego. Są zazwyczaj ładniejsze od domów murowanych, sprawiają wrażenie „cieplejszych” oraz są tańsze w budowie. Problemem nie jest ogrzewanie takiego domu w zimie. Wręcz przeciwnie, okazuje się, że dobrze ocieplony dom drewniany lepiej trzyma ciepło w zimne dni, niż dom murowany.
Plusem domu drewnianego jest także jego szybka budowa. Stawiany jest z elementów prefabrykowanych, więc jego budowa przypomina układanie klocków.
Warto rozważyć budowę domu z drewna.

Dodaj komentarz