Domy z drewna

Coraz większą popularność wśród osób budujących domy zyskują konstrukcje wykonane z drewna. Jeszcze kilkanaście lat temu były mało popularne, ich budowa była droga i czasochłonna, a jakość przeciętna.
Dziś, dzięki postępowi technologii, budowa domu z drewna jest dużo prostsza, tańsza i efektowniejsza. Dzięki zastosowaniu technologii budowy z elementów prefabrykowanych, domy z drewna powstają bardzo szybko. Elementy są ze sobą doskonale spasowane, poszczególne warstwy szkieletu są odpowiednio izolowane, dzięki czemu otrzymujemy świetną mieszankę – zimą dom łatwo ogrzać i utrzymać w nim ciepło, a latem ściany nie przepuszczają gorącego powietrza, dzięki czemu w domu panuje przyjemna temperatura.
Utarło się, że domy z drewna nadają się na domki letniskowe. Ostatnio powstaje jednak coraz więcej domów całorocznych, w których ludzie decydują mieszkać się 365 dni w roku. Nic w tym dziwnego, każdy kto choć kilka dni mieszkał w takim domu wie, jak przestronne, ciepłe i praktyczne są domy z drewna.
Koszt budowy zależy oczywiście od wybranego gatunku drewna, rodzaju wykończenia i innych udogodnień. Z reguły cena jest bardzo atrakcyjna w stosunku do kosztów związanych z wybudowaniem domu tradycyjnego.

Dodaj komentarz